Išmanus apšvietimas

Kas tas išmanus apšvietimas? Pradėkime nuo problemos. Šiandien beveik kiekvienas naujai įrenginėjamas ar renovuojamas būstas turi iš anksto paruoštą interjero dizaino projektą. Vienas iš interjero dizainerio darbų yra sukurti jaukią ir šiltą namų atmosferą, tuo pat metu nepamirštant ir apšvietimo funkcionalumo. Tai reiškia, kad būsto savininkas turi turėti galimybę transformuoti savo apšvietimą iš pritemdyto jaukaus į ryškų darbinį, tamsų naktinį ar panašiai. Šis apšvietimo universalumas yra pasiekiamas apšvietimo sluoksnių pagalbą. Gero interjero apšvietimo dizaine yra trys ir daugiau sluoksnių. Pavyzdžiui, sluoksnis nr. 1 – Bendras apšvietimas – tai šviestuvai, užtikrinantys tolygų patalpos apšvietimą. Sluoksnis nr. 2 – Dekoratyvinis apšvietimas, pavyzdžiui, LED juosta lubų nišoje ar LED juosta po televizoriaus staliuku. Sluoksnis nr. 3 – Funkcinis apšvietimas, skirtas apšviesti, pavyzdžiui, darbo ar valgomojo stalą. Sluoksnis nr. 4 – Akcentinis apšvietimas, skirtas paryškinti interjero detales, apšviesti paveikslą ar baldą.  Tai kur gi čia yra problema? Problema yra ta, kad su kiekvienu nauju apšvietimo sluoksniu atsiranda ir nauja apšvietimo grupė, o kiekvienai naujai apšvietimo grupei yra reikalingas atskiras jungiklis. Jei sluoksnis turi daugiau nei vieną apšvietimo grupę, tai ir jungtukų atitinkamai daugėja. Kai svetainės sienoje atsiranda keturi ir daugiau jungtukai, tai tampa problema. Žmonėms sunku prisiminti, kuris jungtukas, ką įjungia, todėl laikui bėgant dažniausiai pradedamas naudoti vienas vienintelis jungtukas, kuris įjungia ryškią šviesą – ir tiek. Investavote į interjero projektą, šviestuvus, jungtukus, elektriko darbą ir viso to nenaudosite, nes tai tiesiog nepatogu. Štai čia į pagalbą ateina išmanus apšvietimas namams. Priešingai nei paprastas apšvietimas, išmanių namų apšvietimas gali būti valdomas vos vieno jungtuko pagalba. Tai tampa įmanoma, nes jungtukas neturi jokio fizinio ryšio su konkrečiais šviestuvais. Taip klientui yra suteikiama galimybė iš anksto suprogramuoti šviestuvų kombinaciją, kuri bus įjungiama su kiekvienu jungtuko paspaudimu. Pavyzdžiui, pirmas paspaudimas – įsijungia TV scena –  dekoratyvinis + akcentinis apšvietimai kartu, sekantis paspaudimas – įsijungia vakarienės scena, pavyzdžiui, bendras + dekoratyvinis + funkcinis apšvietimai kartu ir t. t

Apšvietimo sistemos išmaniems namams supaprastina arba visiškai eliminuoja apšvietimo valdymo būtinybę.  Išmanūs apšvietimo sprendimai gali būti įvairūs, nuo šviesų įjungimo automatiškai judesio daviklių pagalba iki apšvietimo valdymo balsu. Viskas priklauso nuo užsakovo gyvenimo būdo bei fantazijos.

Tiek išmanus apšvietimas namui, tiek išmanus apšvietimas butui veikia identiškai, skirtumas tik tas, kad išmanus apšvietimas namui neapsiriboja vien vidaus šviestuvais. Fasado, augmenijos ar teritorijos apšvietimas taip pat prijungiami prie sistemos, kad šių šviestuvų įjungimą ir išjungimą būtų galima atlikti automatiškai. Pavyzdžiui, kai yra tamsu, ir Jūs esate namuose, bus įjungiamas visas lauko apšvietimas, kai Jūsų namuose nėra, gali šviesti tik fasado šviestuvai.

Išmanių namų apšvietimo sistemos kaina gali svyruoti nuo kelių šimtų iki keliasdešimt tūkstančių eurų. Viskas priklauso nuo pasirinktos sistemos kokybės, valdomų apšvietimo grandinių skaičiaus ir tipo –  dimeriuojamos ar paprastas.

Turėdami interjero apšvietimo projektą bei išsirinkę valdymo sistemą, turėsite atlikti išmanaus namo sistemos projektavimo darbus. Apie tai jau esame kalbėję čia. Turint projektą, galima pradėti elektros instaliacijos darbus. Išmanių namų apšvietimo sistemos įrengimas turi būti patikėtas elektrikams, kurie turi patirties išmaniųjų namų elektros įrengimo srityje. Tai padės išvengti elektros įrengimo klaidų, sutaupys ne tik laiko bei pinigų, bet ir psichologinę Jūsų sveikatą.

Išmaniųjų namų funkcijos

Meniu